ELBARADAM 2007

Elbrus (5462 m.n.m.)

Trocha exotický názov expedície ELBARADAM 2007 je vlastne zloženina začiatočných písmen hlavných cieľov, ktoré sme počas tejto expedície mali v pláne zdolať - Elbrus (5642 m), Ararat (5167 m) a Damavand (5671). Aby toho nebolo málo, pridali sme aj ďalšie zaujímavé ciele...


Expedíciu organizoval náš klub spolu s Mišom Magalom, ktorý sa jej žiaľ nakoniec nemohol zúčastniť. A tak na samotnú expedíciu odišla dvojica našich členov - Juraj Pekárek a Mišo Smolka, ku ktorým sa pridal Zbyněk Vondrák z Čiech.

Okrem už vyššie spomínaných hlavných cieľov expedície, mali chalani v pláne ďalšie nemenej úžasné hory - najvyššiu horu Arménska Aragats (4090 m) a gruzínsky Kazbek (5033 m), na ktorom bol podľa legendy pripútaný Prometeus po tom, ako ľuďom daroval oheň.

Keďže k tejto expedícii existuje aj samostatná internetová stránka, ktorá vznikla v rámci projektu expedition.sk, najlepšie bude, ak si všetky zážitky, ktoré chalani zažili počas tejto expedície, pozriete rovno na nej. Adresa stránky je www.elbaradam.expedition.sk. Stačí kliknúť a okrem dobrého čítania sa určite dozviete aj pár užitočných rád a môžete si pozrieť aj bohatú fotogalériu.